Czy lpg jest ekologiczne?

Najnowsze rozwiązania są dzisiaj widoczne w każdej dziedzinie życia i nie ominęło to także motoryzacji. Branża związana z samochodami coraz częściej oferuje modele posiadające instalację LPG. O jej zaletach można by sporo mówić i na pewno warto przyjrzeć się im bliżej. Wiele osób zastanawia się także nad kwestią, czy instalacja LPG jest ekologiczna. Co więcej można powiedzieć o takim rozwiązaniu?

LPG – ekologiczne paliwo

Rozpowszechnienie się samochodów z instalacją LPG jest już dzisiaj faktem i wiele osób się im przygląda. Biorąc pod uwagę fakt, że auto osobowe zasilane LPG emituje do 20% mniej dwutlenku węgla i 90% mniej cząstek stałych w porównaniu z silnikiem benzynowym. Porównanie z dieslem daje jeszcze większy rezultat na korzyść LPG. Choćby te dane przemawiają za tym, iż LPG okazuje się być ekologicznym paliwem.

Dyskusje na temat tego, czy LPG jest ekologiczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ coraz częściej dwutlenek węgla jest przedstawiany jako największe zagrożenie dla świata. Choćby dzięki niewielkiemu obniżeniu jego produkcji możemy zadbać o środowisko i swoje zdrowie. Mówi się, iż tlenek węgla jest niesamowicie toksyczny i wbrew pozorom może szkodzić człowiekowi. LPG może się poszczycić tym, że zawiera niewielką ilość węgla w stosunku do benzyny czy oleju napędowego.

Mniejsza emisja szkodliwych substancji

Przyglądając się chociażby procesowi spalania składników benzyny a LPG od razu dostrzeżemy, iż w produktach spalania benzyny i oleju napędowego mamy znacznie większy procent szkodliwego tlenku węgla. Są to niezaprzeczalne fakty, które sprawiają, że atrakcyjność LPG wzrasta. Gaz tworzy z powietrzem mieszaninę bardziej homogeniczną w porównaniu z innymi paliwami. Póki co nie ma sobie równych i okazuje się być najbardziej ekologicznym paliwem.

Spalanie paliw kopalnych przyczynia się także do powstawania kwaśnych deszczy czy popularnego smogu. To kolejny argument przemawiający za tym, że jednak opłaca się postawić na rozwiązanie, jakim jest LPG. Właśnie ten gaz propan-butan jest wolny od azotu paliwowego, więc nie znajdziemy w nim szkodliwych związków, przynajmniej nie w dużej ilości. Można śmiało więc powiedzieć, że LPG określa się jako czystszą energię dla środków transportu. Choćby z tego powodu tak często spotykamy się z pojazdami posiadającymi instalację LPG.

Zainteresowanie rozwiązaniem jakim jest instalacja LPG stale rośnie i dzieje się tak głównie dlatego, że mamy do czynienia z ekologicznym paliwem, które być może niedługo będzie dominowało na rynku motoryzacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *